Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w KickBoxingu

W dniach 27-19 czerwca 2014r. w Rzeszowie odbyły się Drugie Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w kickboxingu (formuły: pointfighting i light-kick). Dwa medale wywalczyli zawodnicy zielonogórskiej „Gwardii”. Srebrny medal wywalczył Leszek Wojciechowski ( kategoria do 79kg gdzie wystartowało 17 zawodników ) reprezentujący również Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Zielonej Górze. Wygrał kolejno z: Leszkiem Sówką z Zakładu Karnego Rzeszów (2:1), Łukaszem Głąbińskim z Komendy Miejskiej Policji Kraków (3:0), Łukaszem Jopkiem z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej Warszawa (walkower). Niestety z powodu odnawiającej się kontuzji kolana nasz zawodnik poddał walkę finałową.

Drugi z gwardzistów Mariusz Cielepa (jednocześnie trener Zielonogórskiego Klubu Karate Kyokushin) reprezentujący Komendę Miejską Policji w Zielonej Górze wywalczył brązowy medal. W drodze do medalu pokonał: Dariusza Szczerbińskiego z Powiatowej Komendy Policji Bedzin (3:0) oraz Łukasza Szczodrucha  z 14 Dywizjonu  Artylerii Przeciwlotniczej (3:0),  natomiast uległ jednym punktem Damianowi Miszczakowi z 12 Wielkopolskiej Dywizji Zmechanizowanej Szczecin(1:2). Zielonogórzanin startował w wadze do 84kg i miał 12 rywali w tej kategorii.

Ogólnie w Mistrzostwach brało udział 170 zawodników i  zawodniczek z całej Polski wielu z nich to aktualni medaliści mistrzostw Polski , Europy i Świata dlatego wynik zielonogórzan jest bardzo cenny.