Polish Open Cup i Walka Jakuba Kozery

W dniach 02.05-04.05 2014 w Krynicy Zdrój odbył się Międzynarodowy Puchar Polski „Polish Open Cup” z udziałem 38 klubów. Doskonale zaprezentowali się zawodnicy zielonogórskiej „Gwardii”. Najmłodszy z nich Nikodem Piekuta w kategorii wagowej -42kg w formule Kick-Light w półfinale stoczył bardzo zacięty pojedynek z Martinem Koneckim z Beskid Dragon Bielsko Biała i w rezultacie wygrał to starcie jednogłośnie na punkty.Niestety kontuzja jakiej doznał w  tej walce nie pozwoliła mu na dalsze uczestnictwo w zawodach i tym samym musiał oddać walke finałową walkowerem i zadowolić się srebrnym medalem. Jego brat-Hieronim natomiast wygrał swój półfinał z zawodnikiem lokalnego JAS-POL Krynica Zdrój Gabrielem Hnatkiewiczem. Niestety w walce finałowej minimalnie przegrał z bardzo doświadczonym zawodnikiem z Ostrowca Świętokrzyskiego i w rezultacie w kat. -47kg Kick-Light także wywalczył srebro. Następny zawodnik Michał Pawlak wyśmienicie zaprezentował się w walce ćwierćfinałowej ale nieprzychylność i nieobiektywizm sędziów sprawił że nasz zawodnik przegrał z Wojciechem Kwaskiem z OKSW Ostrowiec Świętokrzyski i zajął 5 miejsce. Najstarszy z grona Gwardzistów Dominik Szymczak zdobył 2 złote medale w formułach Light i Full Contact wygrywając wszystkie swoje starcia przed czasem. W półfinale kategorii -74kg juniorów Dominik zdeklasował swojego przeciwnika Mateusza Durczoka z Krakowskiego Centrum Taekwondo doprowadzając do jego niezdolności do walki już w pierwszej minucie pierwszej rundy silnym lewym prostym. Lekarz zawodów zdecydował o przerwaniu tego pojedynku. W następnej walce Szymczak zmierzył sie z klubowym kolegą Durczoka – Mateuszem Piwowarczykiem i również ten pojedynek zwyciężył przez RSC w 2. starciu decyzją sędziego planszowego.

W  Norwegii wraz z reprezentacją Polski walczył jeden z najlepszych kickboxerów Gwardii Zielona Góra  Jakub Kozera. Turniej odbywał się 02-03 maja 2014r. w OsloZielonogórzanin zdobył pierwsze miejsce w turnieju w wadze +91 kg. Walki odbywały się na zasadach full-contactu. W półfinale pokonał na punkty Norwega Khuseyna Dresova (liczony 2 rundzie po lewym prostym), natomiast w finale Irlandczyka Tomasa Japertasa. W turnieju wzięli udział zawodnicy z 12 państw: Rosji, Polski, Niemiec, Brazylii, Turcji, Irlandii, Węgier, Wielkiej Brytanii, Szwecji, Finlandii, Włoch i Norwegii.Reprezentacja Polski zdobyła: cztery złote medale – Jakub Kozera, Dorota Godzina, Mateusz Kubiszyn natomiast brązowy medal – Szymon Wąs.