Mistrzostwa Polski LK Seniorów i Juniorów w Bełchatowie

W Bełchatowie w dn.14.- 16.03.2014r rozegrano z udziałem 350 zawodników i zawodniczek Mistrzostwa Polski Seniorów i Juniorów Low Kick. Startujący w kat.91 kg Patryk Proszek zajął 2.m. pokonując kolejno na pkt. Rafała Aleksandrowicza z Politechniki Lublin; Szymona Skrybucha z RKSW Rzeszów i Pawła Michalaka z Husarii Drupex a w finale miał walczyć z Rafałem Zaborowskim z Duetu Gdańsk. Jego walka półfinałowa zakończyła się o godz. 9.30 a finały według programu miały się zacząć o godz. 14.00. Po upewnieniu się u sędziego głównego że finały będą po południu udaliśmy się do hotelu aby przeprowadzić zabiegi odnowy biologicznej. Z nieznanych nam powodów organizatorzy i sędzia główny przyśpieszyli walkę finałową w kat.91 kg (bo jak tłumaczyli wcześniej zwolnił się ring B) i z racji nieobecności Patryka zwycięzcą walkowerem ogłoszono jego przeciwnika. Kiedy po otrzymaniu wiadomości telefonicznej dotarliśmy na halę było już po werdykcie a Rafał Zaborowski i jego Trener nie chcieli słyszeć o powtórnym wyjściu na ring (bo Patryk był zdecydowanym faworytem) mimo nalegania delegata PZKB próbującego odkręcić skandaliczną sytuację. ZKS Gwardia zamierza wystąpić z protestem do PZKB w tej sprawie. Startujący w kat.60 kg inny zawodnik Gwardii Przemysław Kacieja w kat.60 kg pokonał na pkt. Artioma Pogrebnoi z ASW Zielona Góra a przegrał z Arturem Cieciurą z Bełchatowa zdobywając 3.m.