Wyniki Mistrzostw Polski Seniorów – Full Contact

Na rozegranych w dn. 25 – 27.X 2013r Mistrzostwach Polski Seniorów FC będących równocześnie eliminacjami do grudniowych Mistrzostw Świata seniorów w Atalyi w Turcji bardzo dobrze wypadli zawodnicy ZKS Gwardia.

Tytuł mistrzowski po raz trzeci z rzędu w kat. +91 kg po pokonaniu kolejno Jakuba Smolińskiego z OUR Team Poznań i Tomasza Piechockiego z Czerwonego Smoka Poznań w finale Wojciecha Jastrzębskiego z Kaliny Lublin (wszystkie Walki 3:0 ) zdobył Jakub Kozera. Srebrny medal zdobył w kat -91 kg Patryk Proszek, który w półfinale pokonał na pkt. Marka  Mielczarczyka  ze Stelli Gniezno 3:0 a w finale po problematycznym werdykcie przegrał 1:2 z Szymonem Wąsem z Najemnika Gliwice. Piąte miejsce zajął Sebastian Żebrowski w kat.-75 kg, który zaciętą i wyrównaną walkę o medal przegrał na pkt. z wielokrotnym medalistą mistrzostw Polski i Świata Przemysławem Ziemnickim z Legii Warszawa. Medaliści Ci to doświadczeni zawodnicy.

Jakub Kozera zdobył już 11 złotych medali mistrzostw Polski, brązowy medal mistrzostw Świata oraz 1 pierwsze 2 drugie i jedno trzecie miejsca w pucharach Świata.

Patryk Proszek był do tej pory 8 razy mistrzem Polski, brązowym medalistą mistrzostw Świata seniorów oraz zajął 1x II i 1x III m. w pucharach Świata.

Sebastian Żebrowski zaś to pięciokrotny v-ce mistrz Polski seniorów i sześciokrotny brązowy medalista.

ZKS Gwardia posiada najwyżej wykwalifikowaną kadrę trenerską w Polsce. Trenerów:  I. kl .boksu i  I. kl.  kickboxingu mgra Tadeusza Dudę, trenera I. kl. kickboxingu i II. kl. boksu oraz inst. samoobrony mgra inż. Jarosława Biernackiego oraz instr. Boksu i samoobrony Andrzeja Sieczkowskiego. Gwardia należy do czołowych klubów kickboxingu w Polsce. Nasi zawodnicy na mistrzostwach i pucharach Świata i Europy wywalczyli do tej pory 65 medali w tym 17 złotych a nasz czołowy zawodnik to Tomasz Makowski siedmiokrotny Mistrz Świata.

Zapraszamy wszystkich chętnych do poznania tajników tej dyscypliny sportu na treningi do Gwardii  w poniedziałki środy  i piątki od 15.30 – 17.00  a  od 17.00 – 18.30 codziennie.