Sukcesy Gwardzistów na Pucharze Świata

1, 2 oraz 3 miejsce zajęli Gwardziści w Pucharze Świata. Na MPJ natomiast Gwardziści zdobyli 8 medali.

Puchar Świata

Na rozegranym Szeged na Węgrzech Pucharze Świata w Kickboxingu zawodnik Gwardii Zielona Góra startujący w formie kick light Jakub Kozera zdobył Puchar Świata w kat.+94 kg pokonując w Finale na pkt. Macedończyka zaś w formie light kick zjął 2.m. przegrywając w finale z Norwegiem.

Inny Gwardzista Patryk Proszek startował na tych zawodach w formie light kick w kat. 86 kg i zajął 3.m. przegrywając w 1/2 finału z po wyrównanej walce z Rosjaninem.

Zawodnicy startowali jako reprezentanci Polski w Kadrze Narodowej.

Mistrzostwa Polski Juniorów

W dniach 20 – 22 maja 2011 roku w Lesznie odbyły się finały M. Polski Juniorów w formach semi contact i light contact w ramach SYSTEMU Rywalizacji Sportowej Dzieci i Młodzieży.

Gwardziści z Zielonej Góry zdobyli aż 8 medali.

Paulina Szulc 50 kg – 3.m.LC;

Marta Nowak 70 kg – 2.m. SC i 3.m. LC;

Adrian Jabłoński 57 kg – 3.m. SC;

Ernest Hebda 74 kg – 3.m. LC;

Bogdan Dachnowski +79 kg – 3.m. LC;

Gwiazdą dla kolegów był startujący w kategorii +79 kg Tomasz Knopf – zdobywca dwóch złotych medali (w SC i LC). W formie SC po wolnym losie w ćwierćfinale pokonał w 1/2 finału na pkt. Macieja Kowalczyka z Brzezin a w finale Macieja Wierchowskiego z Punchera Płock zaś w LC pokonał kolejno na pkt. Macieja Wierchowskiego z Płocka, Mariusza Kośca z ASW Nokaut Zielona Góra a w finale Kacpra Kowalczyka ze Spartakusa Świdwin.

Należy pochwalić organizatorów za wzorowe przygotowanie imprezy a sędziów i trenerów za jej sprawny przebieg. Zawodnikom zaś pogratulować należy umiejętności i podziękować za  wysoki poziom i wolę walki.