Mistrzostwa Polski K-1 Juniorów i Młodzieżowców Głogów

Z udziałem 231 zawodników i zawodniczek z 53 klubów odbyły się w Głogowie na raty MP K-1 Juniorów i Młodzieżowców.Na raty bo zaczęły się 09.04 a przerwała je żałoba narodowa po katastrofie pod Smoleńskiem dnia 10.04. Kontynuacja odbyła się 01-03.05.2010 również w Głogowie.

Zawodnicy Gwardii Zielona Góra zdobyli 3 złote oraz 2 srebrne medale. W klasyfikacji medalowej mistrzostw 1.m. zajął GKJ Głogów zajmując 7x pierwsze, 4x drugie i 4x trzecie miejsce. Klub GKJ Głogów prowadzony jest przez wychowanka Gwardii, trenera mgra Macieja Domińczaka.

2.m. zajęła Gwardia Zielona Góra (3x pierwsze m. i 2x drugie m.) prowadzona przez trenerów mgrów Tadeusza Dudę i Jarosława Biernackiego oraz instruktora Andrzeja Sieczkowskiego a 3.m. drużynowo Diament Pstrągowa (3x pierwsze i 1x drugie m.) prowadzony przez instr. mgra Jerzego Pilarza.

Indywidualnie Gwardziści zdobyli – juniorzy:

  • 1.m. 70 kg Marta Nowak
  • 2.m. +89 kg Tomasz Knopf

Indywidualnie Gwardziści zdobyli – młodzieżowcy:

  • 1.m. 60 kg Agata Der,
  • 2.m. 60 kg Emilia Czerwińska,
  • 1.m. +91 kg Jakub Kozera.

Zawody a zwłaszcza finały stały na wysokim poziomie, Polska jest w Światowej czołówce rywalizacji amatorskiej K-1 i jak widać rośnie nam silne zaplecze dla naszej kadry seniorów.

Trener: Tadeusz Duda.

Dodaj komentarz