Wyniki Mistrzostw Polski Juniorów i Młodzieżowców FC

Na Mistrzostwach Polski Juniorów i Młodzieżowców FC w Krynicy, które odbyło się w dniach 29.02 – 02.03.2008 zawodnicy Gwardii zdobyli 4 złote 1 srebrny i 2 brązowe medale.

Wyjazd na zawody był możliwy dzięki firmie HERTZ SYSTEMS LTD, która sfinansowała wyjazd z racji wstrzymania dotacji miejskich na sport.

Na mistrzostwach wystartowało 144 zawodników z 29 klubów.

Wśród juniorów najlepiej wypadł Mateusz Mańka, zdobywając 1. miejsce w kategori 71 kg. Po jego walce trener kary p. Włodzimierz Trzeciak bardzo się nim zainteresował, widząc w nim kandydata do medalu na wrześniowych mistrzostwach Świata we Włoszech. Mateusz pokazał bardzo dobrą technikę, siłę ciosu i konsekwencję taktyczną. Pokonał on kolejno Wiktora Grociaka z Barbakanu Kraków przez rsc, Mariusza Lubińskiego z Lublina na pkt. a w finale po zaciętej walce Konrada Gruchałę z Niwki Sosnowiec.

1. miejsce w kat. 60 kg zajęłą Emilia Czerwińska również juniorka. Z młodzieżowców 1. miejsce 71 kg Piotr Mrówczyński, który pokazał dojrzałość taktyczną i opanował swoje emocje dominujące do tej pory w jego taktyce. Oby na zawsze. W kat 60 kg 1. miejsce zajął Kamil Leszczyński umiejętnie wykorzystujący zasięg ramion, bardzo dobrą technikę i silny cios. 2. miejsce w kat 60 kg. zajęła Adriana Kluza a 3. miejsca zajęli 57 kg. Tymoteusz Feret i +91 kg. Kamil Berliński.

Zielonogórzanie zdobyli na tych mistrzostwach 7 złotych, 5 srebrnych i 7 brązowych medali, co dobrze świadczy o poziomie trenerów.

Z innych informacji: Tadeusz Duda i Bogumił Połoński zostali od lutego br. trenerami kadry seniorów LC.