Mistrzostwa Polski Seniorów w Kick-boxingu LC

Od 23 – 25.03.07 w Nowym Mieście Lubawskim z udziałem 154 zawodników i zawodniczek z 42 KS odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów w Kick-boxingu LC.

Lubuszanie zdobyli tam 6 medali. Złoto w kat. 63 kg Maciej Domińczak (wychowanek Gwardii) z GKJ Bytom Odrzański. Srebro w kat. 84 kg Bartłomiej Świątek z Fightera ZG a brązowe medale: 65 kg Sylwia Miszczyńska (Fighter ZG) oraz z Gwardii: 70 kg Agnieszka Łobaczewska, 63 kg Ernest Kujawski, +94 kg Tomasz Pasek.

O pechu w losowaniu może mówić Adriana Kluza, która w 1. walce trafiła na Mistrzynię Świata i 25 krotną mistrzynię Polski Monikę Florek z Krakowa, podobnie szanse na wyższe lokaty Tomaszowi Paskowi i Sebastianowi Żebrowskiemu odebrali v-ce mistrzowie Świata Michał Wszelak z Torunia i Jerzy Wroński z Piaseczna.

Na szczególne wyróżnienie oczywiście zasługuje Maciej Domińczak, który swój sukces zawdzięcza wspaniałej taktyce za co zyskał przydomek „Lisior” oraz Ernest Kujwski za wolę walki i kosekwencję. Debiutanci Adriana Kluza, Michał Żebrowski, Piotr Mrówczyński i medalistka Agnieszka Łobaczewska zawalczyli na swoim poziomie i zdobyli doświadczenie potrzebne w przyszłości do odnoszenia sukcesów.

Trener Tadeusz Duda.

Dodaj komentarz