Gdyby tak mogli wszyscy

KICK-BOXING. Sześć medali i wygrana walka zawodowa to największe sukcesy naszych kick bokserów w mistrzostwach Polski rozegranych w Zielonej Górze.

Zawodnicy i zawodniczki z 33 klubów rywalizowali w hali Uniwersytetu Zielonogórskiego w formule full-contact. Gospodarze – sportowcy Gwardii Zielona Góra – nie zawiedli. Sześć razy stawali na podium, a lider naszego klubu Bogumił Połoński został najlepszym zawodnikiem imprezy. Wygrał rywalizację w wadze 86 kg, choć zwykle walczy w niższej kategorii. – Chodziło o to, by w wadze 81 kg dać medalową szansę innemu naszemu zawodnikowi Mateuszowi Balińskiemu – powiedział trener gwardzistów Tadeusz Duda. – Opłaciło się, bo Mateusz zdobył srebrny krążek.

Zmiana kategorii wagowej nie wpłynęła na skuteczność Bogumiła Połońskiego. Zielonogórzanin w finałowej walce zdecydowanie pokonał bardziej utytułowanego Wojciecha Myślińskiego z Piaseczna. – Rywal naszego zawodnika ma na koncie m.in. tytuły mistrza świata i Europy, a także zwycięstwa w Pucharze Świata – mówił Tadeusz Duda. – Ale w pojedynku z Bogumiłem nie miał szans.

Zielonogórski klub wygrał też klasyfikację zespołową, co trochę zaskoczyło szkoleniowca Gwardii. – Zważywszy na to, że na starcie zabrakło kilku naszych zawodników, to znakomity sukces – stwierdził Tadeusz Duda. Do rywalizacji nie przystąpili m.in. Tomasz Makowski i Robert Żytkiewicz, którzy ostatnio walczą w formule low-kick. Z kolei Mariusz Brychcy zachorował dwa dni przed zawodami, a Natalii Wadeckiej i Ernestowi Kujawskiemu przeszkodziły obowiązki służbowe. – Wszyscy oni mogli zdobyć medale, dlatego żałuję, że nie stanęli do walki – powiedział Tadeusz Duda.

Straty wynikające z nieobecności niektórych naszych zawodników po części wynagrodził Tomasz Makowski, który zdobył tytuł zawodowego mistrza Polski, tyle że w formule low-kick (walki z elementami kopnięć na nogi). – Tomek zaskoczył mnie i obecnego na zawodach trenera reprezentacji Polski znakomitą formą – chwalił zielonogórzanina Tadeusz Duda. Nasz zawodnik wygrał przez nokaut techniczny w czwartej rundzie.

MEDALE ZIELONOGÓRZAN

złoty – 86 kg: Bogumił Połoński.

srebrne – 56 kg: Anna Rogowska, 54 kg: Damian Witkowski, 81 kg: Mateusz Baliński.

brązowe – 60 kg: Sylwia Miszczyńska, 91 kg: Patryk Proszek.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Dodaj komentarz