Bogumił Połoński zdobył Akademicki Puchar Polski

21 stycznia w Warszawie odbył się I Akademicki Puchar Polski w Kick-boxingu w formule semi oraz light-contact.

Bogumił PołońskiW kategorii 84 kg w formule light-contact pierwsze miejsce zajął reprezentant Gwardii Zielona Góra – Bogumił Połoński. W kategorii 63 kg triumfował wychowanek Gwardii – Maciej Domińczak. Zdobył on medal zarówno w semi jak i light-contact. Dodatkowo Domińczak wybrany został najlepszym zawodnikiem turnieju.

Tak o turnieju napisała Gazeta Wyborcza:

Bogumił Połoński pojechał podbić stolicę. Misja spełniona – zawodnik zielonogórskiej Gwardii wraca z Warszawy z Akademickim Pucharem Polski. Nasz zawodnik wygrał w kategorii 84 kilogramy w formule light-contact.

W drodze po zwycięstwo Połoński pokonał czterech przeciwników. – Turniej był rozgrywany tak, jak Mistrzostwa Polski. Walczyło 16 zawodników w jednej kategorii. – powiedział na antenie Radia Index trener Gwardii, Tadeusz Duda. – Sam jestem zaskoczony, że mamy w kraju aż tylu studentów trenujących kick-boxing.

Z Zielonej Góry pojechał tylko Połoński. Miało walczyć jeszcze dwóch reprezentantów Gwardii, ale ze względów finansowych musieli odpuścić sobie te zawody.- Po prostu nie było nas stać, żeby ich tam wysłać. Trzeba było opłacić podróż, hotel i symboliczną opłatę startową. – stwierdził Duda.Najlepszym zawodnikiem imprezy okazał się Maciej Dominiczak z głogowskiego klubu, który wygrał w kategorii 63,5 kg w formułach semi-contact i light-contact. Warto dodać, że Dominiczak swoją karierę zapoczątkował w zielonogórskiej Gwardii.

Wczorajsze zmagania o Akademicki Puchar Polski odbyły się po raz pierwszy w historii. To nie koniec nowości w kick-boxingu, bo już w przyszłym roku do kalendarza wprowadzone zostaną Akademickie Mistrzostwa Polski. – Staramy się także, aby międzynarodowy związek zaczął organizować Akademickie Mistrzostwa Świata. – dodał Duda.

Dodaj komentarz