Młodzieżowe Mistrzostwa Polski FC

Zawodnicy Gwardii odnieśli spory sukces zdobywając w Wysocku Małym k. Ostrowa Wlkp. na Młodzieżowych MP 1 złoty i 2 srebrne medale.

Złoty medal w kat. + 91 kg zdobył Jakub Kozera pokonując kolejno Tomasza Koniarskiego z ŁKS Łódź i Mateusza Abramowskiego z LZS Poprawy Siedlików.

Srebrne medale zdobyli:

Emilia Czerwińska w kat. 65 kg, która pokonała Kamilę Berek z Championa Gdańsk a w finale przegrała z Wanessą Nogaj z  Prosny Kalisz.

Michał Sędziak w kat. 81 kg który jest jeszcze juniorem pokonał kolejno Adriana Kuklińskiego z TG Sokołów na punkty i Norberta Olka z Prosny Kalisz przez RSC w drugiej rundzie, a w finale uległ utytułowanemu Adrianowi Kowalkowskiemu z X Fight Piaseczno na punkty. Dodać należy że był to debiut Michała w kickboxingu, gdyż do tej pory startował z powodzeniem jako junior tylko w boksie.

 

Opracowanie: Trener Tadeusz Duda.

 

 

Mistrzostwa Europy Juniorów i Kadetów w Krynicy Zdroju

Mistrzostwa Europy Juniorów i Kadetów w Krynicy Zdroju trwały od 16 do 21 września br.

Udział wzięło w nich 1650 zawodników i zawodniczek z 35 państw.

 

Zawodnik Gwardii Dominik Szymczak (młodszy junior) zdobył brązowy medal w kat. 75 kg. Full Contact.

Mistrzostwa Polski Juniorów – Leszno 2013

Zawodnicy Gwardii zdobyli 4 medale na Mistrzostwach Polski Juniorów Light Contact rozegranych 14.– 15.06.2013 w Lesznie.

Srebrne medale zdobyli: 84 kg Karol Struniawski i 89 kg Eryk Fiszer.
Brązowe medale zdobyli 94 kg Piotr Steller i +94 kg Tomasz Leissa.
Miejsce 5.zajął Dominik Szymczak, po problematycznej porażce 1:2 tak jak Igor Ciastko w kat. 69 kg.

Walki odbyły się w fazie eliminacji stąd trwały po 2, a nie po 3 rundy i nasi zawodnicy nie mogli zaakcentować trzeciej rundy aby wykazać się jak zwykle dobrym przygotowaniem kondycyjnym i zwyciężyć.

Trener: Tadeusz Duda

Mistrzostwa Polski Juniorów – Brzezina

W MP Juniorów w Brzezinie obecnych było 44 klubów z różnych miast, kluby te wystawiły do walk 110 zawodników. Gwardziści zajęli kolejno:

Miejsce I. w kat. 74kg – Dominik Szymczak,
Miejsce II. w kat. 84kg – Piotr Steller,
Miejsce II. w kat +91kg – Tomasz Leissa,
Miejsce III. w kat. 60kg – Adrian Jabłoński.

Mistrzostwa te były jednocześnie eliminacjami do Mistrzostw Europy w Krynicy Zdroju, które odbędą się w połowie września.